۶۰ درصد از کاربران بازی فورنایت از دست رفت

۶۰ درصد از کاربران بازی فورنایت از دست رفت

حذف بازی فورتنایت از فروشگاه اپ استور به‌دلیل اختلاف اپل و اپیک گیمز منجر به کاهش ۶۰ درصدی تعداد مخاطبان این بازی در دستگاه‌های مبتنی بر سیستم‌عامل IOS شده است.

به نظر می‌رسد که با وجود وضعیت مناسب و آمار مثبتی که در گزارش وضعیت مالی فورتنایت توسط اپیک گیمز ارائه می‌شود، اختلاف نظر این شرکت با اپل و شکایت‌های حقوقی متعددی که علیه یکدیگر تنظیم کردند، آسیب قابل توجهی به جایگاه یکی از محبوب‌ ترین بازی‌های بتل رویال جهان در پلتفرم IOS وارد شده است. براساس گزارش‌ها جدیدی که در ارتباط با این قضیه منتشر شده، اپیک گیمز بیش از ۶۰ درصد جامعه بازیکنان خود در دستگاه‌های آیفون و MacOS را از دست داده است. این اتفاق در پی حذف بازی فورتنایت از فروشگاه‌ اپ استور که تنها مرجع دانلود و خرید اپلیکیشن‌های اپل محسوب می‌شود، صورت گرفته است.

وبسایت اختصاصی Epic Games بعد از اعلام حکم اولیه دادگاه علیه اقدام اپل در جهت حذف فورتنایت از فروشگاه App Store گزارشی حاوی اسناد و مدارک مرتبط با این شکایات را با مخاطبان با اشتراک گذاشته که در آن به این خبر اشاره می‌شود. به زبان ساده می‌توان گفت که اپیک به‌نوعی از دادگاه درخواست کرده که تا زمان برگزاری جلسه نهایی و صدور حکم اصلی، اپل را مجبور به بازگرداندن Fortnite به اپ استور کند.

اپیک گیمز قبلاً هم اقدام به ارسال این درخواست علیه اپل کرده بود که دادگاه با اشاره به نبود هیچگونه مدرک قابل قبولی از زیان مالی وارده به این شرکت، این درخواست را رد کرد. بنابراین حالا اپیک تلاش می‌کند تا با ارائه‌ی اسناد و مدارک مبنی بر عملکرد ضعیف این بازی در مقایسه با وضعیت آن قبل از تصمیم اپل برای حذف بازی از فروشگاه آنلاین خود، قاضی را برای صدور این حکم متقاعد کند.

60 درصد از کاربران بازی فورنایت از دست رفت

استنباط دلایل این امر می‌تواند نسبتاً ساده باشد. از یک طرف افرادی که اولین‌بار قصد دانلود بازی را داشته یا به هر دلیلی مجدداً مجبور به این کار شده‌اند، باتوجه به حذف بازی از فهرست اپ استور قادر به این کار نخواهند بود. از سوی دیگر در صورت به‌روزرسانی یا تعویض گوشی تلفن همراه توسط کاربران نیز امکان دریافت این بازی وجود ندارد.

اما شاید مهم‌تر از همه عدم امکان آپدیت بازی در سیستم‌عامل iOS باشد که باعث شده کاربران این پلتفرم نسخه‌ی قدیمی‌تری را در مقایسه با سایر بازیکنان تجربه کرده و به‌نوعی عقب افتاده باشند. در حال حاضر اپیک از هرگونه انتشار محتوای جدید یا اصلاح مشکلات گیم‌پلی بازی در این نسخه از اپلیکیشن جدید ناتوان بوده و این امر شکاف بزرگی را میان کاربران IOS و سایر سیستم‌عامل‌های پشتیبانی کننده از این بازی ایجاد کرده است.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.